Wycinka drzew:

  • Wycinka drzew metodą tradycyjną
  • Wycinka drzew metodą alpinistyczną
  • Cięcia techniczne i sanitarne w koronie drzew
  • Zrębkowanie gałęzi

 

Wycinka drzew metodą tradycyjną
polega na obaleniu drzewa w całości za pomocą pilarki spalinowej w preferowanym kierunku. Kolejnym etapem jest okrzesywanie z gałęzi, a następnie cięcie pni oraz konarów na mniejsze kawałki i przygotowanie do transportu lub układanie w pryzmy. Po wszystkich pracach teren jest oczyszczany.

Wycinka drzew metodą alpinistyczną
jest stosowana w miejscach, gdzie nie ma możliwości obalenia drzewa w całości, w pobliżu zabudowań lub wszędzie tam, gdzie cięcie tradycyjne niesie za sobą zwiększone ryzyko. Polega ona na ścinaniu drzewa od góry przez arborystę, który tnie materiał powyżej siebie i opuszcza go bezpiecznie na linie w dół - metoda jest bezpieczna dla zabudowań, wiat, garaży, linii energetycznych, płyt nagrobkowych i innych przeszkód. Niektóre zlecenia wymagają użycia podnośnika koszowego jako stanowiska pracy, wtedy również urobek jest opuszczany na linach po kawału.

Cięcia techniczne i sanitarne w koronie drzew
są to cięcia konarów i gałęzi wymuszone znajdującymi się w kolizji z nimi urządzeniami technicznymi lub architekturą; umożliwiające wzajemne optymalne współistnienie drzewa i będącego z nimi w konflikcie obiektu, jak i cięcia w koronach drzew, polegające na usuwaniu pędów, gałęzi oraz konarów chorych, martwych lub połamanych.

Zrębkowanie gałęzi
jest to metoda rozdrabniania gałęzi za pomocą rębaka, który przeznaczony jest do przerobu odpadów drewnianych oraz gałęzi. Przerobione drewno jest wydajnym i ekologicznym opałem, idealnie nadającym się do spalania we wszystkich typach kotłów C.O. Jest to doskonała metoda na pozbycie się gałęzi w miastach i terenach zabudowanych, gdzie obowiązuje zakaz ich palenia. Gałęzie po przerobieniu znacznie zmniejszają swoją objętość, co w znacznym stopniu ułatwia ich transport. Nasza firma posiada rębak tnący gałęzie do 8 cm Ø, długość zrębek 7 cm – max.14 cm.

Pobierz ofertę wraz z cennikiem (PDF)

Prace wysokościowe

Copyright © Skrzypek na Dachu 2017r.

Polityka prywatności

Początek strony